Jeseni leta 1941 so se Nemci že pripravljali na izseljevanje Slovencev iz mejnega območja desno od Save, kamor je takrat spadala tudi Bučka. V te kraje so imeli namen naseliti kočevske Nemce. Takratno politično vodstvo in Glavni štab sta zasnovala načrt partizanskih akcij, da bi Nemcem preprečili to namero. Napad na okupatorsko postojanko na Bučki se je zgodil v prvih dneh novembra 1941, pomemben pa je bil za celotno NOB na Slovenskem, saj je pomenil prvo organizirano akcijo partizanskih čet proti močni nemški vojski. Akcija je sicer doživela le delni uspeh, je pa popolnoma presenetila Nemce. Bučka je tako postala simbol upora proti okupatorju in nasilnemu izgnanstvu.
Pot v spomin na prvi napad na Bučko vsako leto poteka po drugi trasi, saj le tako vanjo vključujemo obilico različnih zanimivosti iz obdobja nemške okupacije. Pot se vedno začne v Škocjanu pred gostilno Luzar in vodi mimo geometrijskega središča občine Škocjan, zaključi pa se na Bučki s slavnostno akademijo v spomin na prvi napad na Bučko.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.