Zgodba o izgnanstvu in begunstvu ob nekdanji nemško-italijanski okupacijski meji se je začela leta 1941, ko je preko naših krajev potekala meja med obema okupatorjema. Bučka z okoliškimi vasmi je bila edina vas na izselitvenem območju, ki je bila praktično v celoti izgnana. Ob 60-letnici vrnitve iz izgnanstva je Krajevna organizacija Društva izgnancev Bučka skupaj s Turističnim društvom Bučka pripravila pohodno pot po nekdanji meji. Poleg bogate kulturne dediščine in neokrnjene narave se pohodnik na poti seznani tudi z dogodki iz časa NOB, prav tako pa so ob poti vidni tudi nekateri materialni ostanki iz tega časa.
Pot se začenja na Telčah, ki so ob nekdanji razdelitvi spadale na italijansko stran, in se preko Pijane gore nadaljuje proti Gorenjim in Dolenjim Dolam. Od tod se vzpnemo proti Okiču in Slemenu, od koder se že vidi na Bučko. Ob poti, ki poteka ob nekdanji meji, so še vidni ostanki druge svetovne vojne, tako na primer mejni kamen, temelji nemške opazovalnice, kasneje postavljena spominska obeležja ter spominska soba s krajevno zbirko o izgonu na Bučki.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.