Voda v naravi svojo energijo kaže na različne načine, še posebej živahna pa je v povirnem delu, kjer s svojo hitrostjo ustvarja ozke doline. V dolini Črnega potoka, severno od Gorenjih Radulj, je voda ustvarila grapo s strmimi bregovi, v njej se voda preliva preko številnih kamnov, zaradi globinskega izpodjedanja bregov in občasnega trganja bregov se hkrati s poglabljanjem tudi širi. Bregovi grape so neutrjeni in zato nenehno spreminjajo svojo podobo. Zaradi težke dostopnosti se ob vremenskih ujmah podrto drevje in odlomljene veje ne odmikajo, le voda jih občasno premakne navzdol po svoji strugi. Čeprav grape v očeh nekaterih veljajo za zanikrne in neurejene stvaritve narave, jih ravno zaradi tega velja občudovati. Zaradi hitrega spreminjanja, nenehnega izpodjedanja in posipavanja bregov so življenjske razmere v grapi še toliko bolj posebne. Prevladujejo začetne, pionirske vrste, ponekod pa tudi začasne vrste rastlin in živali. V gozdni grapi, kakršna je v dolini Črnega potoka prevladujejo rastline, ki ljubijo senco in vlago, njena najbolj značilna prebivalca pa sta močerad in stržek. Temačna in nekoliko skrivnostna ostaja nedotaknjena, kotiček, kjer se narava razkriva v vsej svoji lepoti.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.